Tak jo, pokud jste se přihlásily na srázek, domluva se bude konat ve středu 17.12. v 16:00 jako obvykle na Krystiině chatu :D.
Adié, zlatíčka! ^w^

As a Team...? Část 1, 2/2

3. listopadu 2014 v 20:17 | Roxie
Druhá část ^w^Zbytek dne uběhl hrozivě rychle a najednou tu byl oběd.
Danny se nezáživně šťourala v jídle, když vedle ní zaparkovala Cersey, její nejlepší kamarádka.
"Co ten skleslej ksicht?" zeptala se Cers a vrazila si do pusy plnou vidličku jídla. Když polkla, zadívala se na Danny. "Celý léto mi jako správnej šprťáček vykládáš, jak strašně chceš zpátky do školy a teď se tady ksichtíš, jak kdyby sis sedla na ježka! To spíš my, antitalenti na školu a vědy jí podobné bychom měli úpět!"
Danny pokrčila rameny. "Ani ti nevím, Cers. Je mi nějak divně."
Cers povytáhla obočí. "Ach, ty srdcové problémy!" Pak na Danny aplikovala jeden ze svých pohledů, který vás prošpikuje skrz na skrz. "Je to ten novej učitel, že jo?"
Tentokrát obočí povytáhla Danny. "Neblbni! Ty víš, že já se nezvládnu zamilovat ani do Toma Cruise-"
"-v čemž jediném tě pokládám za divnou, ale pokračuj!" vybídla jí Cersey.
"Ani ti nevím, jenom…" Danny hledala potřebná slova. "Jenom mi připadá takovej… divnej."
"Jak moc divnej?"
"Nevím, prostě… divnej."
Cersey si do pusy nacpala další obří sousto. "Co? Navrhoval ti něco?"
Danny aplikovala FacePalm. "Co máš ty pořád s těma úchylárnama?"
Cersey zvedla ruce na znamení, že se vzdává. "Sorry, přišlo mi to asi tak nejpravděpodobnější!"
"To je dobrý," usmála se Danny. "Jen si z tebe dělám srandu."
"Haha, strašně vtipný," prohlásila ironicky Cers, ale bylo vidět, že jí to nevadí. "A co ti teda furt hrabe s tím učitelem?"
"Připadá mi takovej… zvláštní. Jako by nebyl odsud." Danny si uvědomovala, že to znělo velmi dětinsky, ale říct to zkrátka musela.
"A to myslíš zase jak?"
"No… ani ti nevím," mávla Danny rukou a zasmála se. "Zase kecám blbosti, dyť mě znáš!"
Cersey naklonila hlavu na stranu. "Někdy mi připadá, že se v tobě nejsem schopná vyznat, a to jsem nejlepší charakterový rozpoznávatel v celý týhle škole."
"No jo, to je zkrátky specialita nás, šprtů," pokrčila vesele rameny Danaelys a začala se věnovat svému talíři. Mezitím ovšem pořád přemýšlela o učiteli. Opravdu ještě nikdy nepotkala nikoho podobného. Ale bylo na něm něco divného, něco, co jí ucházelo…
Má hrozně modré oči, uvědomila si najednou, ale vzápětí nakrčila nos. Odkdy se barva očí počítá za divnost?
Nehledě na to, že ty máš taky divný oči, zavrčela na sebe.
Zavrtěla hlavou, aby ty myšlenky zahnala. Zahleděla se do talíře a zakázala si o takových kravinách vůbec uvažovat. Radši se zahleděla na Cersey.
"Hele… Cers?" nadhodila jen tak nenápadně.
"Hm?" vzhlédla její kamarádka s kusem salátu vyčuhujícím ze rtů.
"Nechtěla bys přehodit třídu?" zeptala se Danny.
Cersey chvilku žvýkala sousto a pak polkla. "Nabízíš mi ilegální azil ve vaší třídě?"
Danny se mírně odtáhla. "Neblbni. Profesor říkal, že až do zítřka máme možnost změnit třídu, takže jestli chceš…"
Cersey na ní chvilku hleděla. Pak pokrčila rameny. "Možná, pokud mi to projde u rodičů. Ale mám podmínku," dodala, když se Danny už-už chtěla radovat
Cersey nechala slova doznít v plném slova smyslu
Danny během sekundy pochopila.
"Ne, Cers," zamračila se, "odpověď je ne. Dneska nikam nejdu."
"Ale no tak! Snažím se tě někam vytáhnout už přes tři roky, Danaelys Stormbornová!" Cersey se nafoukla ve stylu ruského bohatýra. "Musíš někam taky chodit s lidma! A zejtra máš zrovna skvělou příležitost! Nicolas a Freddy nás zítra po škole pozvali do kavárny, a ty tam půjdeš, má milá zlatá!"
"Už jsi jim to odkývla?" zeptala se Danny, naprosto jistá o odpovědi.
"Jop."
Danny chvilku uvažovala. Nakonec nenašla žádné jiné východisko. "Tak fajn, no."
Cersey se zaradovala. "Juhů!"
"Ale účet asi půjde na tebe, nemám ani floka," pokrčila rameny Danny.
"Za a) kluci budou dozajista gentlemani a zaplatí za nás a za b) jak může neteř obchodního magnáta nemít ani vindru?"
Danny pokrčila rameny. "Však víš, všechno tobrchhrmmumlimumlimumli…"
Cersey si povzdychla. "Ty jsi prostě zvláštní, že jo, Danny?" Pak se ale zachechtala a vrazila si do pusy poslední sousto. "Tak po zejtra!" rozloučila se, otřela si ruce do kapesníčku, ten hodila na dokonale vyjedený talíř, popadla podnos, a než stačila Danny říct jediné slovo, byla pryč.
Danny pouze sama pro sebe pokrčila rameny, dojedla jídlo a zamířila na předposlední hodinu - chemii.

14:45

Milý deníčku,
Sakra, s tím trapným oslovením bych fakt už měl něco dělat, ale nechce se mi začínat s nvým pozdravem, damn it.
Učitel na chemii má jako obvykle čtvrt hodiny zpoždění. Ne, že by to zbytku naší třídy vadilo - a tím zbytkem myslím opravdu zbytek. Je nás tady sotva patnáct, všichni se už zdekovali po první hodině ájiny. Hádám, že ostatní třídy budou nacpané. Heh, ostatní učitelé si ještě pěkně užijou.
Ze zbytku třídy tu zbývá jen parta Clarance Lovebirdový, a sázím všechno, co mám, že do konce týdne budou pryč. Pak je tu už jen pár lidí - kromě mě a Claranciný party tu je už jenom jedna holka, myslím, že se jmenuje Sára… nebo Seren? Bude to něco na S… Myslím, že se mnou minulý rok chodila na angličtinu, ale opravdu nevím.
Z kluků je tu naše čtyřčlenná parta idiotů, na obědě jsem slyšela, že tuhle třídu berou jako challenge. No potěš pánbůh…
Je tady ovšem ještě pár dalších kluků - Kingsayerovic dvojčata v lavici přímo přede mnou, Robert něco (nepamatuju si jeho příjmení) skoro úplně vzádu a nějaký hubený kluk ve třetí lavici. Mám takový pocit, že už jsem ho někdy viděla, ale ještě nikdy jsem s ním nebyla ve třídě. Imaginární pokrčení ramen.
Ale když nepočítám tu skupinku idiotů, vypadá to, že to bude celkem fajn třída-

"Třído!" ozvalo se ode dveří. Danny vzhlédla. Ve dveřích stál jejich učitel chemie, ruce plné učebnic.
Rychle zaklapla deníček a schovala ho do tašky.
"To je vás tu opravdu tak málo?" podivil se učitel. Fretkovitý obličej měl stažený do grimasy upřímného udivení.
"Nikdo jiný sem nechtěl," ozval se vesele kluk ve třetí lavici. Danny ho sice viděla jen zezadu, ale vsadila se, že má na tváři úsměv. Měl celkem dlouhé vlnité vlasy skor až k límečku, ale to bylo to jediné, co z něj Danny zatím viděla.
"Děkuji vám za poznámku, pane Raine," opáčil kysele učitel a položil své věci na katedru.
Rain, Rain… Danny si k němu pokoušela vybavit tvář, nebo aspoň jméno. Bohužel, její paměť selhala.
Učitel rychle zapsal docházku a pak se rozhlédl po třídě. "Pane Kinsayere, byl byste tak laskav a rozdal učebnice?"
"A který?" zeptala se dvojčata unismo. Oba dva měli krátké zlaté vlasy a zářivě zelené oči, takže bylo prakticky nemožné je rozpoznat jen podle tváře. Ovšem rozdíl byl v jejich oblečení. Dvojče nalevo na sobě mělo normální černé triko, světlý blejzr, kalhoty stejné barvy a naleštěné boty z hnědé kůže, takže vypadal jako echrm, echrm, 'upravený mladý muž'.
Dvojče napravo bylo ovšem jeho pravý opak. Na nohou měl barevné okopané tenisky a staré ošoupané džíny. Jinak měla na sobě šedou mikinu se zářivým neonovým sloganem nějaké sportovní značky a zpod ní mu vyčuhovalo tmavě modré triko s nějakým nápisem.
"Geoffrey, prosím," prohlásil učitel.
Upravené dvojče nalevo nadzvedlo jedno obočí.
"A který z nás je Geoffrey-" načal větu.
"-a který Jamie?" dokončil za něj jeho bratr. Bylo jasné, že to nemyslí zle, jako většina grázlů sedící v zadních lavicích. Danny slyšela, že oba jsou v chemii naprostí borci, ale nemohla si zaboha vzpomenout, který byl lepší.
Učitel chemie se jen usmál. "Pokud chcete rozdávat učebnice oba, mně to vůbec nevadí."
Dvojčata se na sebe podívala a pak kývla, načež se oba bratři dva zvedli a zamířili ke katedře. Oba dva vyfasovali štůsek učebnic a začali rozdávat.
Danny se pozorně zadívala na učebnici a bleskově jí prolistovala. Nevypadalo to, že to bude tak těžký rok. Pokud tedy bude třída ochotná spolupracovat.
Učitel v předu třídy začal vyprávět o bezpečnosti a pokynech v hodinách chemie. V tu chvíli Danny přestala poslouchat. To samé totiž slyšela minulý rok, a pořád si pravidla pamatovala. Místo toho si otevřela poslední stránku prázdného sešitu a začala si kreslit. Chvilku uvažovala, co nakreslí, ale pak se rozhodla, že si bude prostě čárat.
Když jí však po pár tazích vyšel pořádně propracovaný lísteček marihuany, rozhodla se, že je čas se začít se soustředit. Když ovšem zjistila, že učitel vypráví stokrát převyprávěnou příhodu o tom, jak někdo plivl žvýkačku do žíraviny a snažil se jí vytáhnout, opět se zaměřila na papír a začala kolem lístečku malovat růžové jednorožce tančící kankán na duze. Než byla hodina v půlce, měla jich nakreslených asi deset v řadě.
Když byla s kresbou hotová, chvilku na stránku koukala. Takovýhle styl kreseb pochytila od Cersey a ostatních lidí ve třídě. Jí samotné se nelíbil, ale ostatním to připadalo strašně vtipné.
Popadla stránku a rychle ji vyškubla. Než opičení, to budu radši intoš, pomyslela si a vytáhla z tašky deníček.

… kde jsem to skončila? Aha, u toho, že to bude celkem fajn třída. No, záleží hlavně na tom, jak se hlavně budou chovat. Hádám, že Laufeysonovi nebude zatěžko přetáhnout je tím svým ukazovátkem přímo po ksichtu. Ohledně toho si ale dělám starosti jenom u tý skupinky debilů - no jo, a možná i trochu ohledně Clarance a jejích slepic. Ti ostatní vypadají, že budou celkem fajn.
Samozřejmě, já se taky nechci nechat nějak zvlášť přetáhnout dotyčným ukazovátkem, takže si budu muset udělat pořádný rozvrh ohledně učení. Myslím si, že mi bude stačit takových čtvrt hodinky na každý předmět, od čeho mi říkají Atomový Mravenec a Diplomovaný Šprt?
V žádném předmětu zas tak neplavu, takže to půjde snadno.
Zatím končím.
Danny
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lea Lea | 10. listopadu 2014 v 14:46 | Reagovat

Jéé, ta holka je takový lucker, já jí závidím x( (Já se vůbec neučím a podle toho taky vypadají moje známky.. 1, 1... 1... 1- .. 2 ,2- .. 1, 2+ xD)
Heh. Už nevím co víc napsat, jen to je absolutně awesome :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama