Tak jo, pokud jste se přihlásily na srázek, domluva se bude konat ve středu 17.12. v 16:00 jako obvykle na Krystiině chatu :D.
Adié, zlatíčka! ^w^

Heiress - Část 6. 2/2

12. října 2014 v 17:21 | Brook J. Evanger |  Heiress
Tak jsem tady! (a budu se mstít! >D)
Hm, musím říct, že veškerý sliby, který jsem včera dala, jsem splnila - Játra svištěj ke Kristý, mám pár řádků k Vinnie a teď přidávám tohle! *hrdá*
Vypadá to, že to štěňátko bude žít o den déle :D
No, tohle je další Heiress... na kterou se budu muset taky vrhnout ^^" Nějak se mi krátí železná zásoba... Snad to nějak zaonačím ^^
Takže tenhle part bude o... *spěšně pročítá* Ahá, už tam máme náš modrý tým! ^^ (Light + Mello + Rue + Nikko = červený tým, L + Near + Orpheus + tajemný čtvrtý člen = modrý tým) Jak tak koukám, tahle část je dost krátká... debilní rozdělení, kdo to vymyslel? Jo vlastně, já ^^"
Tady bych ráda připomněla, že tohle jsem psala asi před... třemi měsíci, takže to podle toho vypadá -.- Doufám, že omluvíte ten... nerozepsaný, děsivě dramatický styl ^^ Budu se snažit, aby to příště bylo lepší :D
Užívejte života a nemlaťte zvířátka!
3. 12. 2031, Pondělí
18:15 Místního Času
Japonsko, Tajné Ústředí SPN

"Takže jste se vy, želvy, konečně rozhodli něco dělat?" prohlásil Mello a zašermoval čokoládou.
"To už je dnes tvůj šestnáctý pokus o naše vytočení," komentoval jsem to, aniž bych se otočil.
"Sedmnáctý," opravil mě Near.
"Ale pořád nereagujete," zadumal se Shinigami. "Jste skutečný hříčky přírody. Ať vám člověk řekne cokoliv, pořád máte kamenný xichty a v hlase beton. Co to s váma sakra je? Něco vám sežralo veškerou sebeúctu?"
"Naše sebeúcta je absolutně v pořádku, děkuji, že si děláš starost," odvětil mu L. "Ale máme tak vytrénovanou a ordinovanou mysl, že veškeré tvoje nadávky se prostě nedostanou ani za první vrstvu našich myšlenek. To je celé."
"A abych odpověděl na tvoji první poznámku, něco děláme pořád," dodal k tomu Near. "Jak nám Nemesis moc hezky napověděl, je teď v Japonsku."
"Takže hodláš detailně prověřit každého Japonce, co jich na těch čtyřech ostrovech plus asi sto malých ostrůvečků je? Bravissimo, skutečně brilantní nápad. Hodně štěstí."
"Nech mě domluvit." Near po něm hodil jedním ze svých ocelových pohledů, který by dokázal prorazit stěnu. "Je sice v Japonsku, ale nemusí to být Japonec. Podle mého ale ten Shinigami, kterému Nemesova Death Note patřila, shodil svůj Zápisník zrovna v Japonsku. Takže se nebudeme zaměřovat na Nemesis, ale na toho boha smrti. Co ty o něm víš?" vypálil svou otázku na Mihaela.
Mello se na něj distancovaně usmál. "Chceš po mně, abych ti vypověděl jeho charakter, nebo řekl jeho jméno?"
"Obojí, i když si myslím, že jméno nebude tak důležité," odpověděl Near. Člověk, který by ho dobře znal, a na planetě nikdo takový nebyl, by s jistotou řekl, že v jeho hlase slyšel uspokojený podtón.
"Tak dobře. Jméno ti říkat nebudu." Pohodlně se opřel a upřel na nás stříbrný pohled. Ty jeho oči jsem nesnášel. Vypadali jako stříbrná kůže s otravou krve. Navíc nikdo nikdy nevěděl, kam se přesně díval, a to mi, upřímně, nahánělo strach. "Egoista, je hodně sebevědomý, a má proč. Má úžasnou mysl, ale myšlenky v ní jsou myšlenky šílence. Skrývá se za tváří normálního boha smrti, ale to jediné, po čem prahne, je trůn. Touží znovu vybudovat náš svět a přinutit ostatní smrtonoše, aby znovu masivně zabíjeli a neskrývali se. Má v plánu ovládnout všechny světy, nastolit v nich vládu Shinigami a ovládat je všechny. Samozřejmě se staví za argument, že tak by to bylo všechno lepší, jako všichni šílení vládci, nebo v jeho případě spíš budoucí šílený vládce." Když Mello skončil, naklonil hlavu. "Pořád potřebuješ vědět jeho jméno?"
Near zavřel oči a po tváři mu přeběhla neidentifikovatelná grimasa. "Light Yagami. Kdyby měl aspoň trochu slušnosti, zůstal by mrtvý, když nám všem dalo tolik práce ho zabít."
"To máš pravdu," souhlasil Mihael. "Pije to krev, když si kolem lítají lidé, které bys radši viděl pod drnem, co?"
"Nemyslel jsem tím tebe."
"Ale radši bys mě mrtvýho viděl, že jo?" Nebyla v tom ani stopa po předchozím humoru.
"Ano, byl bych mnohem radši, kdybys odpočíval v pokoji. Rve mi to oči, vidět jak se svíjíš mezi životem a smrtí, a to jsem tě nikdy moc nemusel." Near ho přejel zkoumavým pohledem. Mello už už otevíral pusu, aby něco řekl, ale Near ho umlčel rukou. "Jak víš, od našeho posledního setkání uběhlo osmnáct let, takže se teď na Kirův případ dokážu podívat s jakýmsi nadhledem, na rozdíl od tebe. Je mi jasné, že si myslíš, že jsem tě nechal zabít, napadlo by to kohokoliv na tvém místě, ale já tě zabít nenechal. Únos Takady jsi provedl na vlastní pěst, měl ses o tom se mnou nejdřív poradit. Nezapírám, že únos byl zlomovou událostí ve vyšetřování, bez něj bych byl už dávno mrtvý, ale byla to tvoje volba. Svou smrt jsi si zavinil sám, já s tím nemám nic společného. Neobviňuj mě z toho."
Mihael zůstal v nezvyklém tichu.
"Měl bych vážně zemřít?" zeptal se nakonec škrábavým hlasem.
"Ano, to bys měl. Bylo by to tak pro všechny lepší. Ty by ses přestal trápit, přestali by se trápit lidé kolem tebe, a konečně já bych se nemusel koukat na to, jak se trápíš. Je to příšerné, víš? Ruší to moje myšlenkové pochody." Near se zamračil.
Mihael se uchechtl. "Víš, co je prostě super? Jak pořád myslíš jenom na sebe. Vážně úžasný."
"Kdybych na sebe nemyslel, už bych byl mrtvý," odpověděl klidně Near.
Podíval jsem se na hodinky. Jejich diskuze mi byla vcelku docela jedno, ale za pár minut měl začínat Nearova televizní odpověď Nemesovi. Zatahal jsem ho za rukáv, ukázal na hodinky a pak na televizi.
Nesnášel jsem slova. Byla jenom plýtvání zvukem a časem.
Near pokýval hlavou. "Správně. Zapni to, Orphee."
Udělal jsem, jak mi řekl a nechal ho ještě se chvilku bavit s Mellem. Když Nearův blok začal, znovu jsem ho zatahal za rukáv a ukázal na obrazovku.
"Samozřejmě." Otočil se. "Měli by jsme tady mít víc lidí… Orphee a L-e, běž se spojit s policií. Podle mého už na to čekají. Nebudeme kazit tradice a spojíme se s nimi, i když je mi to více než nepříjemné. Určitě už tam mají nějakou skupinu nebo tak něco, takže nám stačí jenom zdvořile požádat o spojení týmů."
Přikývl jsem a šel udělat, jak mi řekl. I já už jsem si pár dní myslel, že by jsme to měli takhle udělat, ale nechtěl jsem přetrhnout Nearovu nit myšlení. Byl jsem rád, že mi Near svěřil tak důležitou práci jako komunikace s policií. Konečně jsem mohl být užitečný!
Sedl jsem si na zem před počítač a po pár minutách jsem našel číslo na telefon ředitele japonské policie Usatsukiho. Přepravil jsem si mikrofon a jen tak pro jistotu vyzkoušel, jestli mikrofon funguje. Pracoval bezproblémově. Chvilku jsem v jazykových záložkách mozku hledal Japonštinu a pak na ní přepnul. Ještě abych začal mluvit anglicky.
Konečně jsem stiskl tlačítko "Volat". Měl by hned odpovědět, určitě se všichni teď dívají na Nearův vzkaz, a ten nebyl moc hlasitý. A po pár vteřinách opravdu telefon zvedl.
"Tady policejní ředitel Taichiro Usatsuki. Kdo volá?" ozval se mužský hlas.
Vždycky jsem se pyšnil, že mám skvělé uši a na poslechnutí něčího hlasu dokážu rozpoznat jeho charakter. Policejní ředitel zněl jako někdo, kdo práci policisty dělá už hodně dlouho a je připraven víceméně na všechno. Normálně byl nejspíš vstřícný, ale teď zněl unaveně a trpce. Nejspíš už zažil první vlnu a skutečnost, že Kira je zpátky ho moc šťastným neudělala.
Analýza hotová za půl sekundy.
Stiskl jsem na mikrofonu tlačítko a sklonil se k němu. "Dobrý den, pane policejní řediteli Taichiro Usatsuki. Tady je Near."
Odmlka. Zřejmě se podíval na obrazovku a potom se zase vrátil k telefonu.
"To má být nějaký vtip?" zeptal se rozhořčeně.
"Ujišťuji vás, že toto není žádný žert či pokus o něj," pokusil jsem se vystihnout Nearův styl mluvy. "Zeptejte se mě na cokoliv, co může vědět jenom Near a já vám odpovím."
"Tak dobře…" přistoupil Near na můj návrh. "Jakým způsobem Kira nebo Nemesis zabíjí?"
"Pomocí Zápisníku Smrti, neboli Death Note," odpověděl jsem okamžitě.
"Správně," řekl ředitel Usatsuki mírně překvapeně.
"Teď, když jste se ujistil, že opravdu Near jsem, rád bych vám přednesl svůj návrh, že bych s vámi a japonskou policií spolupracoval," šel jsem přímo k věci.
Zase odmlka. Zřejmě přemýšlel, co mi má odpovědět.
"A vaše podmínky by byli…?" zeptal se nakonec.
"Nemám žádné měřitelné podmínky," odpověděl jsem mu. "A vy nemáte?"
"To bych si nejdřív musel promluvit s vrchním vyšetřovatelem a to mohlo by chvilku trvat, než se rozhodneme," prohlásil razantně Usatsuki. "Víte, takové závažné rozhodnutí nemohu udělat bez řádné porady."
"Dobrá tedy," povzdechl jsem si. "Máte dva dny na rozmyšlenou. Ve středu se s vámi zase spojím, tentokrát přes počítač a probereme všechny okolnosti. Vyhovuje vám to?"
"Ano."
"Ve středu. Buďte v čas."

Dobrý večer. Toto video je odpověď na videonahrávku z dvacátého osmého listopadu. Hovoří detektiv známý pod přezdívkou Near.
Drahý Nemesisi,
díky za tvoji radu, ale nepotřeboval jsem ji. Mello už ke mně přišel; už o té sázce vím všechno.
Taky je pravda, že L ke mně svého prostředníka zavedl. Taky pro Tebe mají vzkaz: Na tvé jméno už máme vyhraněnou celou jednu stránku.
K Tvé žádosti… Opravdu si myslíš, že bych se vzdal? Ne, ne, to určitě ne. To si nemyslím. Ty sis mě jenom testoval, že?
Má konečná odpověď k tvé 'šanci' je NE. Nikdy bych nenechal zlo bez potrestání. A ty, srdce moje, zlo jsi, přes všechno co si myslíš nebo řekneš. Zlo musí být potrestáno. Je to takhle jednoduché.
S přáním a příslibem brzké popravy,
Near

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lea Lea | 16. října 2014 v 19:43 | Reagovat

Hmm, detektiv >.> Kde se tentokrát schovává Sherlock? xD
Už jsem se zmiňovala, že mám nejradši Mella? :D Protože ho nejradši mám! xD Má skvělé hlášky :3
Zlo musí být potrestáno. Něco mi to připomíná.. Vyhladit. Vyhladit. MOment, špatný fan xD

2 Krystý Krystý | 17. října 2014 v 21:13 | Reagovat

[1]: Vyhladit. Vyhladit... Jo to jsou Dalekové z Doctora Who.
Naprosto úžasný jako vždy, že? Na blog vašeho kamaráda se jdu mrknout...
PS: Játra jsou úžasný. Chtělo by to, ale rozdělovat kdo co napsal, aby se to pak když tak psalo k kapitolám. Psát to z pohledu více postav je dobrej nápad. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama