Tak jo, pokud jste se přihlásily na srázek, domluva se bude konat ve středu 17.12. v 16:00 jako obvykle na Krystiině chatu :D.
Adié, zlatíčka! ^w^

Heiress - Část 3. 1/2

2. března 2014 v 13:16 | Brook J. Evanger |  Heiress

Aloha, lidi! Jak se máte? Já trochu smutně, jelikož v pátek bylo další posvátné datum (Lightovi narozky! Manga nelže...), a já jsem sem nestihla postnout Heiress :(
No, takže k téhle části - opět se nic moc velkého neděje, jenom Mello jaksi proletí dveřmi a málem si zlomí páteř. Nic moc, že jo?
Přišla jsem na to, že když je tam Mello a je to tím pádem veselejší, píše se mi to mnohem líp. Ten dračí chlápek je prostě zlatíčko :)
No nic, já už vás nebudu zdržovat, užijte si kapitolku!

Brook

PS: Poslední dobou mě chytli písničky na piáno... tady je jedna absolutně boží!Mello se mnou zůstal, i když jsem ho prosila, ať už konečně odejde za Nearem, ale on mě jenom odbyl s tím, že technicky má za Natem jít, až začne sázka. Do té doby sloužil jako, cituji, 'asistentující bůh smrti'.
Byl se mnou půl dne a já už z toho totálně šílela. Jestli se Light do hodiny nevrátí, tak najdu nějaký způsob, jak ho zabít, teď a tady.
Byli jsme v mém pokoji, já ležela na posteli, rukama si masírovala spánky a snažila se najít nějaký přesvědčivý argument, který by ho přinutil zavřít už konečně hubu. Mello seděl na skříni, křídla napůl ve zdi a neustále mě popichoval.
"Co plánuješ, až Near zjistí, že jsi v Japonsku?"
"Nevím."
"To je blbý."
"Já vím."
"Jakou máš proti němu strategii?"
"Dostat se k němu, získat si jeho důvěru a pak ho vydírat s pomocí jeho pravého jména."
"To se nepovede. Ten nevěří ani vlastnímu stínu, natož tobě."
"Tak ho budu jenom vydírat."
"Zabije tě."
"První já jeho."
"Jak?"
"Mrtvičkou. Přinejhorším ukradnu tátovi zbraň a zastřelím ho."
"To tě akorát dostane do vězení."
"Lepší ve vězení za jednu vraždu, než za pár desítek, ne?"
"Ne."
A takhle to pokračovalo už pár hodin. Absolutně bez ironie jsem slibovala nebesům, že ho vážně zabiju. Já tohle vážně nemám za potřebí!
"A co tvůj hlavní problém?" vypálil jednu ze svých asi pěti tisíců otázek.
Už jsem se nadechovala, abych mu něco odsekla, ale pak jsem si uvědomila význam té otázky.
"Jak jako, hlavní problém?" zeptala jsem se nechápavě.
"L a jeho psík. Snad si nemyslíš, že budeš muset čelit konfrontaci jenom z Nearovi strany?" Mello se na mě díval zkoumavým pohledem, jestli jsem vážně tak pitomá.
"Já to vím," odsekla jsem. "Ale on nebo ona se nebude mít čeho chytit. Koneckonců, bude to jenom člověk, žádný génius jako Near. A, upřímně, proti mé inteligenci to dlouho nevydrží."
"A jak víš tohle? Ve Wammy's máme - tedy měli, když jsem byl ještě naživu - docela početnou armádu soukromých géniů a podle mého uvážení zamíří L právě tam. Za prvé má jistotu, že ten člověk bude mít přístup k vyšetřování případu 'Nemesis' a navíc ví, že ten člověk bude dost chytrý na to, aby se nenechal zabít a přitom se k tobě přiblížit," vysvětloval Mihael svou teorii.
Chvilku jsem na něj zírala jako by právě řekl, že si L vybere červeného mužíčka z Marsu. Panebože, to nás s Lightem nenapadlo! Zvedla jsem se na loktech a opřela se zády o tmavě hnědé čelo postele. Chtrě nechtě jsem trošičku zaskřípala zuby nad tou nedomyšleností. Teď z Melloa musím vypáčit všechno, co ví.
"A… máš nějakého kandidáta?" zeptala jsem se a snažila se tvářit, že je mi to úplně jedno.
Mello si mě znova přeměřil. "Ano, mám. Ale teď mi řekni, proč bych ti to měl říct?"
"Protože jsi na stejné straně jako já?" zkusila jsem to. Panebože, zrovna teď si musí vybrat chvíli, aby dělal drahoty!
Mihael se zasmál. "Já nejsem na ničí straně, kotě. Já jsem jenom nestranný pozorovatel."
"Zaprvé, jmenuji se Ruesaki, ne kotě. A zadruhé, jestli nejsi na mé straně, tak vypadni. A za třetí mi teď hezky pověz, koho si L vybere!" poručila jsem mu.
Mello se zašklebil a prohlásil, "A jsme zase u toho. Když někdo nedělá to, co chceš, začneš se chovat jako čubka a na všechny vrčíš. Nech toho, s takovou se nikdy nevdáš."
"Promiň, ale v tomhle momentu je mi zrovna jedno, jestli se někdy vdám, nebo ne. A nenadávej mi; myslím to vážně. Jestli mi nehodláš pomoct, nepotřebuju tě a tím pádem tady nemusíš zabírat místo," odpověděla jsem a teatrálně ukázala na dveře.
"Já nezabírám místo, jsem Smrť. Všechno mnou projde, takže jsem teoreticky jenom vzduch. A nechce se mi jít, náhodou je mi tady docela pohodlně." Shinigami se mi doslova vysmíval.
"Tak si tady zůstaň, mě to nevadí," odsekla jsem. "Ale nejdřív mi řekneš, kdo je L-ův chráněnec!"
"Zeptal jsem se jednou a zeptám se znova; co za to?"
"Nic."
"Tak to ti to neřeknu," vydíral mě dál.
"Tak tě vyhodím," slíbila jsem a tvrdě mu opětovala jeho pohled. Ani jsem si neuvědomila, že bez mého vědomí začal oční souboj.
"Nemůžeš," odpověděl mi bezstarostně Shinigami a zaculil se. "Jsem jako duch, jenom mnou projdeš."
Něco mě napadlo. Když se Shinigami nemohl bránit zmlácení, mohla bych tohohle prohodit zdí? Nebo alespoň oknem? Za zkoušku to stálo.
"Tak mě sleduj," řekla jsem teatrálně a vstala. Mello se na mě dál usmíval jako měsíček na hnoji v domnění, že jím moje ruka prostě projde. Ale dotyčná ruka ho pevně chytila za zadní část límce, zvedla ho - na někoho nehmotného byl až proklatě těžký - , druhou rukou ho chytla za široký pásek kalhot, otočila jsem se a nechala kinetickou energii pracovat. Mihael proletěl vzduchem, potom dveřmi a potom jsem už uslyšela jenom pár ran, jak padal ze schodů a jekot.
Odfrkla jsem si. Má co chtěl, blbec.
"Člověk by se tě málem začal bát," ozval se Lightův hlas.
Otočila jsem se. Stál uprostřed pokoje, opřený o kosu, jednu nohu lehce pokrčenou a cenil na mě tesáky v tichém smíchu.
"Dost že jsi tady," zabručela jsem, stále ještě trochu napěněná. "Měl jsi mě varovat, že přijde. Duševně bych se na to připravila."
Light se zasmál, teď už nahlas. Asi jsem mu musela připadat patetická, takhle vybouchnout. "Promiň, ale neřekl mi, kdy se hodlá objevit. Jinak bych ti to samozřejmě řekl. Ale musím ti pogratulovat, jak jsi se s ním vypořádala. Mimochodem, už je tam nějak dlouho, jsi si jistá, že si nezlomil vaz?"
Odfrkla jsem si. "Tak ať. Patřilo mu to." Ale stejně jsem se o mladého boha smrti bála. Vážně, co když si něco udělal? Byla to směšná myšlenka, aby bůh smrti zemřel po pádu ze schodů, a navíc pro jistého Shinigamiho velmi ponižující.
Otevřela jsem dveřmi, opatrně se zaklonila přes zábradlí a podívala se dolů. Mello ležel jak široký a dlouhý na zemi a nehýbal se.
Se strachem jsem se podívala na Lighta. "Jsi si jistý, že bohové smrti nemůžou zemřít?" zeptala jsem se.
"Teď, když se tak na něj dívám, nějak o tom pochybuji. Do teď jsem si myslel, že Shinigami může zemřít, jenom když zachrání něčí život, ale možná máš nějakou schopnost zabíjet i bohy smrti," pokrčil strýc rameny a prohlížel si mě.
To mě příliš neuklidnilo. Rychle jsem seběhla schody a klekla si vedle jeho nehybného těla.
"Mello? Slyšíš mě?" zeptala jsem se a mírně ho popleskala po tváři. Mihael k mé úlevě otevřel pusu a zasténal. Mírně mně znepokojila krev, kterou měl v puse, ale usoudila jsem, že se kousl do jazyka.
"No hurá, žije," prohlásil Light s obrovským zklamáním. Ti dva se asi neměli rádi.
"Jasně, sem přece nesmrtelnej borec," zamumlal Mihael a začal se pomalu zvedat. "Už jsem přežil i výbuch atomový bomby v bezprostřední blízkosti, tak mě snad takovej škobrt nezabije."
"Promiň mi to, ale mám tu radostnou povinnost ti sdělit, že jsi byl přizabit holkou," oznámil mu zvesela Light. "Gratuluji. Jestli se právě teď díval někdo ze shora, tak máš z ostudy kabát. Hodně štěstí s budováním nové reputace."
"Do prdele," zamumlal Shinigami a posadil se. Pak si uvědomil, že jsem tam taky. "Jak jsi to udělala?" vychrlil na mě.
"Jak jsem udělala co?" zeptala jsem se nechápavě.
"Jak jsi mě dokázala prohodit těmi dveřmi? A jak to, že jsem si takhle nabil hubu?" zíral na mě.
Pokrčila jsem rameny. "Nevím. Řekl jsi si o to. A ten pád ze schodů ti taky patřil."
Mello se zamračil, jako by si právě uvědomil, že ho zkopala pubertální holka, které z tělocviku vycházeli dva mínus. Naštvaně se postavil a přitom drtil mezi zuby nadávky, jak zatnul bolavé svaly.
"Nechceš pomoc?" zeptala jsem se ho. Nedokázala jsem potlačit malý hrot sarkasmu v mém hlase. "Koneckonců jsi právě sjel po držce osmnáct schodů. Jsi si vážně jistý, že jsi v pohodě?"
"Nic mi není," odseknul mi popuzeně, vyskočil do vzduchu a zůstal tam. Přetočil se na záda a zamračeně na mě hleděl, jako kočka na kotě, které ji právě pořádně seškrábalo, přímo před očima jejího vlastnitele.
"No, když jsem to teď takhle elegantně vyřešil," zašvitořil Light zeširoka, "by jsme se měli začít soustředit na něco jiného."
"A to jest?" zeptala jsem se strýce, sladce se culíc na poníženého Mihaela. Shinigami na mě zavrčel, což můj úsměv ještě roztáhlo.
"Třeba na ten tvůj výstup se psaníčkem v novinách." Lightův hlas se docela změnil. Teď zněl přísně a otráveně.
"Ty jsi je četl?" zeptala jsem se a nechala svůj úsměv zmizet.
"Jo. A, upřímně, v životě jsem neviděl nic dětinštějšího." Založil si ruce a prohlížel si mě.
Naježila jsem se.
"Dětinštějšího?" vyprskla jsem. "Dětinštějšího?! A kdo tady posílal detektivům nesmyslný vzkazy o Shinigamijech a jablkách?"
Light zrudl až po límeček. "Jak ses to dozvěděla?"
"Jestli se do toho můžu míchat, tak to o těch jabkách bylo fakt trapný."
"Sklapni, Mello! Zrovna ty přednášej o trapnosti!" vyjel na něj Light. "Ze všech detektivů, co jsem znal, jsem tě zabil nejrychleji! A navíc tě zabila holka!"
"Neser mě. Tebe zase zabil tvůj vlastní Shinigami!" vyrazil Mihael do protiútoku.
Light se nafouknul. "Jseš závislej na čokoládě!"
"Sem závislej na čokoládě!"
"Ehm, co takhle kdybychom se uklidnili?" zkusila jsem to. Neúspěšně.
"Vypadáš jako holka!" nařčil Light Melloa. "Nikdo si není jistej o tvý sexuální orientaci!"
Mihael zbledl jako stěna a potom dostal ošklivou lesklou červenou barvu. "To… hned odvoláš, nebo..."
"Nebo co?" zaculil se starší Shinigami v domění, že má navrch.
"Nebo reinkarnuju Misu a dám jí tvojí Death Note!" vyjekl Mello.
Light zbledl.
"To neuděláš."
"Ale jo, udělám. Mám u druhý strany malou službičku, takže to pro mě rádi udělají." Mihael se tvářil jako anděl vší zkázy. "Takže do mě nerejpej, nebo tě až do konce tvých dní bude honit gotická bobrfaninka."
"Schnij v pekle, ďáblův spratku," zavrčel Light.
"Takhle mi kdysi říkala moje španělská metráková chůva, když jsem jednou ukradl chleba se sýrem," zavzpomínal Mihael.
"Metráková?" zděsila jsem se.
"Jo, pěkná ženská, ale měla silný kosti. V plavkách vypadala jako velrybí mládě. Jenom přidat ploutev a byla by z ní vorvaň." Mello se na chvilku zamyslel. "Ale ne, spíš než velryba by se na ní hodil žralok. Stroj na požírání s jemně vyladěným smyslem pro krev."
Ještě chvilku jsme vtipkovali o bobrfaninkách, velrybách a paelle, ale potom jsme začali probírat vážnější věci
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lea Lea | 2. března 2014 v 19:17 | Reagovat

Výborný článeček. xD Mella si začínám oblibovat, snad tam bude víc. :-D
Btw, píšeš ještě Ruby Darkness? O.o

2 Xanya Xanya | Web | 4. března 2014 v 15:35 | Reagovat

:-D Mello to schytal! Ale měl držet držku. Rue se s ním dobře vypořádala. A Light byl dokonalej,ty jeho poznámky... Jo jo,teď je to o moc lepší s těma hláškama,já bych ten pokus o vážnou povídku vzdala mnohem dřív. :-D
Misa,nedivím se tomu zděšení. Ale když se to tak vezme,nebyl by to tak špatnej nápad,Rue potřebuje někoho dalšího s kým se může hádat. :D A myslím,že Misa by byla dostačující. Ty dvě jsou úplně jiná liga... A když už jsme u ní tak jsem na ní trochu změnila názor,na konci DN mi jí bylo docela líto... Btw,nevadí ti kdybych taky do jedné povídky použila její podobu? Je to úplně někdo jinej než Orora,ale jestli by ti to vadilo tak klidně najdu jiný OC. :D
Přiznávám,že jsem o Mella měla taky docela strach,kdyby ho Rue zabila,to by byl masox. xD A Light nevypadal,že by ho to nějak zvlášť mrzelo... Ty jejich hádky,vlastně se ani nedivím každej je úplně jinej. Popravdě jsem si taky myslela,že Mello je holka když jsem ho viděla poprvé. :-D K té závislosti na čokoládě-vždyť on v podstatě nežere nic jinýho a je tak hubenej! Taková liposukce... :-D
Jo,dětinký psaníčka,ale Lightovi bylo... Hodně když to psal,ale Rue je čtrnáct. Na to bych poukázala já v rozhovoru s mím ďábelským Shinigami strýcem :-D
Kapitola je absolutně boží,koukej navalit další! A k té otázce o layi-jop,možná už by se šiknul novej,já jsem vyměnila už čtyři za tu dobu co máte tenhle... Jsem na měnění layů mírně závislá,to přiznávám. xD No,tak jak chcete vy,ale tenhle už popravdě je mírně okoukanej i když super :3 :D
Btw,znáš tohle?
http://m.youtube.com/watch?v=hZLH_M_McDM

3 Brook J. Evanger Brook J. Evanger | Web | 5. března 2014 v 19:23 | Reagovat

[1]: Děkuju :-) Jo, Mello tam ještě bude :-)
Ruby Darknesw? O_e Ow... Spíš ne, ale možná se k tomu ještě vrátím :-)

[2]: No jo, měl ji držet :-D Rue je sice jako kus šutru, ale jak jednou vypění...
Light, ano, náš Pan Dokonalý :-D Přesně jako L: "Už od začátku jsi mi byl nejvíc podezřelý... jsi moc dokonalý."
Hlášky jsem si prostě nemohla odpustit, už jsem to nemohla vydržet... bylo to strašně vážný -.-
Lightův výraz na reinkarnovanou Misu: OoO "Run, bitch! RUUUUN!" Možná jí tam dám, ale jenom tak na krajíček...
Mně jí bylo taky hrozně líto :-( Jak pak skočila z toho mrakodrapu... Brečela jsem :-( Fakt...
Nevadí, absolutně v poho :-D Nejsem její majitel :-D
Mello je smrtonoš z oceli :-D Ten přežije, jak rád říká, i výbuch atomovky do obličeje :-D No, řekněme, že Lighta by to nemrzelo ani v nejmenším :-D
Mello a holka?! Jo, máš pravdu, ale... ten chlap není holka! (sakra, to znělo divně...) Jenom má blbej sestřih, chudák... Ale potom, co mu 'něco' jaksi sežehlo půlku ksichtu už vypadal dost drsně :-D Přesně! Já těm klukům v DN tak závidim... každej může sníst 20x svojí váhu ve sladkostech a stejně jsou podviživený! Grr...
Přesně řečeno sedmnáct a kousek :-D Přesně o čtyři roky starší než Rue. Ale stejně jsou oba dva dětinský :-D Neboj se, ona to taky vyzdvihne :-D
Neboj, už píšu :3 Jo, lay už je trochu okoukanej... budem objednávat >D
O.O To je absolutně boží písnička!

4 Marille Marille | Web | 8. března 2014 v 14:51 | Reagovat

Boží kapitola! Už bych to měla přestat všem psát :D Už to začíná být okoukaný. :D Budu muset vymyslet nějaký jiný oslavný zvolání :D Ale kvůli vám to děsivé vymýšlení klidně podstoupím :D
Ale teď zpátky ke kapitole :D Je fakt totálně boží! Mello je skvělej :D A Light :D Taková hádka :D Jako malý děti :D Člověk by od bohů smrti čekal trochu... dospělejší vystupování :D ale chudák Mello, prohozený dveřma :D To asi nečekal :D Jeho sebevedomí musí být dost v šoku :D Vážnější věci? O_o Jaký vážnější věci? Koukej rychle navalit další část jinak... no, momentálně nemám čím vyhrožovat, ale to se podá :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama