Tak jo, pokud jste se přihlásily na srázek, domluva se bude konat ve středu 17.12. v 16:00 jako obvykle na Krystiině chatu :D.
Adié, zlatíčka! ^w^

Legacy - Prolog

14. ledna 2014 v 19:04 | Brook J. Evanger |  Legacy

Ave! Jak se máte, lidičky? Já docela dobře...
Takže, tohle je prolog k Legacy. Trvalo mi to strašně dlouho, já vím, ale musela jsem vymazat a znovu napsat první kapču (a přidělala jsem prolog)... Já vím, jsem divná, ale ta kapča zněla strašně divně...
Jo, tohleto je narychlo udělanej prolog, takže moc srandy neočekávejte, jde jenom o to, jak se dostali na Midgard...
Takže Ejv a já letím komentovat!
Brookie Cookie
"Jsi si opravdu jistý, že je všechno zapojené tam kde má být?" zeptala jsem se nejistě svého bratra Ilji, který ležel na skateboardu pod regenerátorem a utahoval šroubky.
"Jasně; nejenom ty oplýváš nekonečnou inteligencí," odseknul mi brácha a vyjel zpod zařízení. Na očích měl svářečské brýle, obličej poprskaný od oleje a zlaté vlasy slepené slunečními vlákny.
"Pojď sem," povzdychla jsem si a zajela mu prsty do vlasů a začala z nich vymotávat žlutou a oranžovou hmotu. "Měl by ses osprchovat, než to dáme do provozu," dodala jsem při pohledu na jeho oranžovo-stříbrnou zbroj potřísněnou naftou.
"Až potom, co se ujistim, že to funguje," odpověděl Ilja a sundal si brýle. "Přines vzorek. Já spustím regenerátor."
"Proč říkáš šutru vzorek?" nadzvedla jsem obočí, ale stejně jsem jednaapůlmetrový balvan obmotala slunečními vlákny a přenesla ho na plošinu.
"Díky," poděkoval mi nepřítomně Ilja a dál se soustředil na zapojování energetických holí.
"Nejsi nemocnej?" podivila jsem se a vytáhla sluneční a měsíční hůl. "Začínám kreslit přenášecí formuli."
"Nejsem, proč? Dej si bacha na přesnost."
"Poděkoval jsi mi," objasnila jsem mu a dál se soustředila na propletené kruhy, které jsem vytvářela. "A neboj, dám."
"Hm. Potřebuješ pomoct?"
"Ne, díky," zamumlala jsem a máchla holemi dolů a zpátky nahoru. Hole za sebou nechávali stříbrné a oranžové čáry, které se různě proplétaly, a kroutili, jak jsem jimi míhala.
"Jde ti to hrozně pomalu," postěžoval si po chvíli Ilja.
"Zavři zobák," setřela jsem ho, vyhodila hole do vzduchu a zase je chytla.
"Prostudovala sis to pořádně?" nadnesl.
"Jo, a ticho, už jsem skoro hotová."
"Vážně?"
"Ne."
Chvilku bylo ticho, které přerušovalo jenom jiskření holí a syčení vláken, jak se zakusovali do vzduchu.
"Vážně ti to trvá nějak dlouho," prohlásil znovu Ilja.
"Ne, netrvá. Tohle je průměrná postupová doba," odsekla jsem mu a začala nejsložitější část sítě.
"Vážně bych to neměl udělat já?"
"Jestli máš měsíční a sluneční hůl, směle do toho. Jenže ty jsi, na rozdíl ode mě, do vínku dostal velkej zubatej žabikuch, takže se do mý magie nepleť," peskovala jsem ho a dál splétala vlákna. To hádání mi moc se soustředěním nepomáhalo.
"Nebuď hned rasista! U Hel si taky všichni mysleli, že to dvoumetrový žezlo je jenom pro parádu a podívej se na ní, kam to dotáhla!"
"Jo. Sedí v Utgardu, napůl kostra, napůl člověk a vaří tam toxický odpady." Páni, to hádání mě vážně vyvádělo z rovnováhy. Už jsem udělala dvě chybky, ale snad to nebude vadit.
"Tady ti utiká voko," řekl Ilja a ukázal na malou dírku mezi hustě spletenými vlákny. "A tady další," ukázal na druhou.
"No a co, tak mám tu a tam díru," zavrčela jsem a měla chuť ho jednou tou holí přetáhnout. Ať se nemíchá do věcí, o kterých neví!
"Upřímně, dost o tobě a tvých znalostech pochybuju," zvedl Ilja provokativně obočí a ještě provokativněji si založil ruce.
"Já ti jednu ubalim," slibovala jsem mu a ruce se mi začali třást nedočkavostí, až to udělám. Tím se mi ale docela poničil vzorek. Ale co, to se vsákne.
"Cha! Vždyť ty hole držíš jako prase kost!" pochechtával se Ilja.
"Tak a dost!" vyjekla jsem, zvedla měsíční hůl a přetáhla ho s ní po hlavě, až to zadunělo.
"Aúúúú!" zaskučel bratr a chytil se za hlavu, kam jsem se trefila.
"To máš za ty debilní poznámky," řekla jsem uspokojeně. Pak jsem se ovšem zarazila. Pomalu jsem se otočila zpátky na vzorek. Jemnou krajkovou síť protínal stříbrný pás jako šklebící se pusa. Síť začala jiskřit.
"Cos to udělala?!" zhrozil se Ilja a zíral na síť, která čím dál více zářila.
"Nevím," vydechla jsem zoufale. Světlo mě začalo oslepovat.
"Musíme pryč!" zvolal Ilja a strčil mě směrem ke dveřím.
Ale bylo pozdě. Zářivost vybuchla a oba nás vtáhla do víru zlatých a stříbrných vláken.
Do hajzlu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Xanya Xanya | Web | 18. ledna 2014 v 14:40 | Reagovat

Tak to je megahustý! A ten konec... :-D Tipuju,že je to přenese na Midgard. To mají ještě dobrý,já bych určitě skončila v Jotunheimu nebo v podobné oblasti než civilizace a WiFi připojení. :-D Myslím,že bych Layufeyho celou dobu otravovala jestli se neumí nabourat do té Asgardské. Počkat,Layufey je mrtvej,ne? Nebo to byl někdo jinej...? No,to je fuk. *zářivý trochu hloupoučký úsměv*
Nejlepší bylo: proč říkáš šutru vzorek? Ilja mi přijde jako takovej ten vědec a Orora jako takovej ten člověk,kterej všechny vědecký dojmy zparoduje. Teď mi dochází,že jsem řekla úplnou blbost,protože Iljův vzor je Thor(jé,to se rýmuje) a ten neoplývá moc velkou inteligencí. Nebo aspoň nedokáže sestavit větu delší než dvanáct slov. XD Mno,mohla bych se trochu krotit,z mentálně  postižených lidí se přece sranda nedělá... Když nepočítám jeho,kapitána Amíka,Gingku,jeho tatíka a podobné existence. :-D
Tuším,že Ilja bude pořádně na*ranej až někde přistanou. Ale to majznutí si zasloužil,musím uznat. XD
Hel je bohyně smrti,že? Tak jsem jí trochu čmajzla hodnost,no. A taky Lokiho dcera,myslím. To už se mi nelíbí. :-D Ten hajzl už má děti,jop? Ale Thor má být údajně podle tý severský mytologie ženatej ze Sif a ve filmu teda moc nepůsobili jako šíleně zamilovaní manželé. :-P :D
Prostě prolog je luxusní,moc se těším na první kapitolu(čehokoliv?) a sražení Starka z oblohy. :-D

2 Ellnesa Ellnesa | Web | 18. ledna 2014 v 16:36 | Reagovat

Boží, boží, boží! A Ilja bude dost na*ranej, co?

3 Brook J. Evanger Brook J. Evanger | Web | 18. ledna 2014 v 18:52 | Reagovat

[1]: Jasně :-D A hned přímo do průšvihu...
Jotunheim! Yééééy! Orořina (ne)oblíbená planeta! Už tam o JT a Wifi mám zmínku  :-D A když už se o tom tak bavíme, není náhodou Loki následníkem Laufeyho? Zní to úžasně, Chrabrý a Statečný Vládce Ledové Země Jotunheimu... To by si měl nechat patentovat :-D
Ororu prostě baví nazývat věci pravými jmény :-D Jo, máš pravdu, Ilja trochu šílenej věděc je, ale má to spíš jako morbidního koníčka. Naopak Orora se ráda směje šíleným smíchem a řve "Ono to žije!!!" :-D
Náhodou, Ilja je docela inteligentní :-D Sice měl oproti Oroře mírnou nevýhodu, ale nic mu nebude stát v rozletu! Ani střelenej strejda v červenym pláštíků, kterej mává kladivem a řve u toho jako turek!
Ano, máš pravdu, dělat si srandu z mentálně postižených je špatné... ale je to strašně prča *evil smile*
No, oni budou naštvaní oba a budou z toho vinit toho druhého :-D A pak se do toho přidá Thor, co to tady sakra dělaj a Loki, kterej se bude snažit prořvat svůj názor sklem... jo, velká šťastná rodina :-D
Jo. Něco jsem o ní četla v nějaký knížce. Stručná historie: Kdysi byla mladá a krásná, ale pak něco provedla (teď zrovna nevím co) a potrestali ji tím, že je teď napůl mrtvá :-D  
Vážně? To jsem nevěděla... ale to, co vím, je to, že Loki má ještě jednorožce a vlka (no, vzhledem k tomu, že Echidna má Chiméru by mě to nemělo tolik šokovat, ale... Je to divný!!!)
Trefa -o-
Děkuju, dám to sem hned jak to budu mít hotový :-D (mám už asi jednu a čtvrt stránky, takže uvidím :-D)

[2]: Děkuju ://) Jo, bude, stejně jako většina (tj, všichni) Asgarďanů na zemi :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama