Tak jo, pokud jste se přihlásily na srázek, domluva se bude konat ve středu 17.12. v 16:00 jako obvykle na Krystiině chatu :D.
Adié, zlatíčka! ^w^

Vánoční Povídka

24. prosince 2013 v 11:34 | Brook & Rox
Ahoj! Včera jsme tak přemýšlely, co by jste od nás asi tak chtěly k Vánocům a napadlo nás... tohle. Jedná se o asi nejrychleji napsanou povídku v dějinách Apollo Sisters, trvalo nám to jen jeden den. Ale podle toho to taky vypadá :D.
Pracovaly jsme na tom obě, znáte to, polovinu stránky Brook, polovinu Rox. No, snad se vám to bude líbit a taky doufáme, že tam každého poznáte!
PS: Merry X-mas! (Ano, narážka na X-meny...)
PPS: Protože Merci zase blbne a nejde mi sem přidat video, pusťte si k tomu tohle. XP Tahle písnička nikdy nezestárne :).Rebecca Vulcano se nejdřív podívala na název hospody a potom na pozvánku, kterou držela v ruce. Vypadalo to, že se jména pubů shodovala, protože pozvánku zase dala do kabelky a vystoupala po nízkých schodech a vešla dovnitř.
V hospodě bylo liduprázdno. Barmanka za pultem si znuděně četla zprávy na telefonu a pobrukovala si přitom nějakou odrhovačku. Rebeccy si všimla, až když si kouzelnice sedla na barovou židli a luskla barmance před očima.
"Co to bude, slečno?" zeptala se, když se vzpamatovala z překvapení.
"Skotskou s ledem," odpověděla jí Rebecca panovačným hlasem.
"A bylo vám už osmnáct, slečno?" zeptala se barmanka ze zvyku.
Rebecca po ní šlehla vražedným pohledem, který říkal, že jí klidně může být sedm a ta barmanka jí stejně nalije.
Mezitím se přede dveřmi do baru doslova a do písmene zhmotnili čtyři postavy, tři muži a žena.
"To mi ani na Vánoce nedovolíte ani hodinku svobody?" nadával muž v dlouhém kabátě.
"Kušuj," okřikla ho dívka. "Takhle nadáváš už od tý chvíle, kdy jsme opustili Asgard."
"Navíc jsme tu pozvánku dostali všichni čtyři, takže by bylo nezdvořilý, kdybys nepřišel," přidala se k ní nejvyšší postava hlubokým hlasem.
"Já teda hlasuju pro Lokiho nápad," prohlásil poslední člen skupinky. "Proč vůbec musíme chodit na nějakou přiblblou oslavu, když ty lidi, co to pořádaj, ani neznáme?"
"Protože je to slušnost," odsekla mu dívka a vystoupala po schodech. Na posledním stupni se zastavila a otočila se. "Tak jdete?"
"Na tyhle schody se všichni nevejdem, blbosaure," odpověděl jí ironicky druhý nejmladší člen skupiny - pravděpodobně její starší bratr -, ale pak poslušně vystoupal za ní.
Orora Sunny otevřela dveře a nakoukla dovnitř. Uviděla jenom jednu ženu v černé kožené motorkářské kombinéze s výraznými rudými vlasy, která seděla na barové židli a popíjela zlatavou tekutinu s ledem.
"Tak padej, my tady mrznem," zavrčel Orořin bratr Ilja Sunny a dloubnul jí do zad.
"Mě je docela teplo, já klidně můžu zůstat venk-"
"Padej do tý hospody, Loki, nebo tě tam dokopu!" vyhrožoval Thor, a Loki nakonec s rakouskými nadávkami vešel do baru.
Rebecca se otočila a pozorovala skupinku dost nesourodně vypadajících lidí, kteří právě přišli. Dívka měla velice světlé blonďaté vlasy sepnuté do dvou culíků po straně hlavy, které jí sahali až po pás a hnědo-žluté oči. Její bratr měl o něco tmavší vlasy než ona, ale stejně zbarvené oči. Třetí muž neměl tak světlé vlasy jako Orora, ale zase ne tak tmavé jako Ilja. A třetí muž se k nim vůbec nehodil - měl uhlově černé vlasy k límečku košile a naštvaný výraz.
Ilja se rozhlížel po hospodě a potom spařil Rebeccu.
"Promiňte," oslovil jí, "ale jste tady taky na pozvání slečen Evangerové a Flamytailové?"
"Ano," odpověděla mu a dopila skotskou.
"Super," vstoupila do konverzace Orora. "Já jsem Orora Sunny, tohle je můj bratr Ilja a támhleti dva exoti, co nám zrovna odkládaj kabáty, jsou Thor Odynsson a Loki Laufeyson."
"Rebecca Vulcano," řekla Rebecca, která se rozhodla, že je jí tahle dívka sympatická, a podala jí ruku v černé kožené rukavici.
"Promiňte, ale vy jste tady na soukromé akci slečen Evanger-Flamytailových?" zeptala se barmanka.
"Ano," odpověděl Thor, který se zrovna připojil.
"Děkuji," řekla barmanka a zajela pod bar. Po pár vteřinách se zase vynořila s jakýmsi papírem. "Řekněte mi, prosím, ještě jednou svoje jména," poručila.
Orora vysypala všechny jména a barmanka si je odškrtala na papíře.
"Děkuji," řekla a usmála se, když skončily.
"Kdo ještě přijde?" zajímal se Loki.
"No, tady dole je napsaný, že vám to nemám říkat, takže asi budete muset počkat," řekla barmanka a pak si vzala notýsek. "Chtěli byste něco k pití?"
"Tak pro mě láhev vodky a tady drobotina si dá limonádu s ledem," odpověděl Thor a ukázal na Ororu, Ilju a Lokiho.
Takzvaná 'drobotina' protočila oči.
"Vždyť jsou Vánoce!" zaúpěl Ilja.
"Přesně tak - ale já vás stejně nenechám se ožrat."
Ilja mávl rukou a otočil se na barmanku, která se zájmem sledovala, jak se situace vyvine.
"Kašlete na něj, já si dám pivo," řekl.
"A kolik vám je let?" zeptala se barmanka podezřívavě.
"Dvacet," řekl Ilja bez mrknutí oka.
"No, mě zase připadá, že ti není víc než šestnáct, takže z toho asi nic nebude," odpověděla mu barmanka sladce.
Ilja vypadal, jako by dostal pěstí do břicha. Už už se nadechoval, aby barmance pěkně od plic řekl, že už mu je dávno sedmnáct, ale přerušil ho Loki.
"Jak je vidět, mě už osmnáct bylo, takže mě suchý martini," řekl a hodil po Thorovi provokativní výraz.
"Ty pít nebudeš, nebo jedeš jednosměrným expresem zpátky na Asgard," odpověděl mu s ještě provokativnějším úsměvem Thor.
Loki se otráveně otočil zpátky k barmance. "Do tý mý limonády hodně ledu, prosím."
Rebecca zavrtěla hlavou a mávla na barmanku. "Pro mě další skotskou."
Skupinka si chvilku povídala s kouzelnicí, když v tu chvíli se otevřeli dveře a do hospody vešel asi devatenáctiletý kluk. To by nebylo tak divné, kdyby neměl na pravém předloktí obrovskou hnědou rukavici, na které seděl velký sokol a v druhé ruce spoustu tašek.
"Zdárek, lidi," zahlaholil a sundal si velkou pletenou čepici s bambulí a odhalil tak husté zlaté vlasy.
"Nazdar, zlatovlásko," přivítal ho Ilja.
"Od tebe to sedí," odpověděl mu kluk.
Oba kluci se na sebe zazubili a bylo vidět, že právě našli svého nového parťáka.
"Nic proti," řekl nejistě Loki a napil se své malinády, "ale proč máš s sebou to kuře?"
"Prosím, nemluv takhle hnusně o mé holce, jasně?" odpověděl mu Castor a sokol - sokolice - zpražila Lokiho vražedným pohledem.
"BTW, vy jste ta banda, se kterou se tady mám sejít?"
"Jestli jsi dostal pozvánku, tak jo," odpověděla mu Rebecca, která začínala mít trochu skelný pohled, a dopila třetí skotskou.
"Super," řekl kluk, sedl si na barovou židli vedle Ilji a na židli vedle sebe postavil sokola. "Jo, pardon; já jsem Castor André," řekl a podal si se všemi ruku.
Castor si potom objednal pivo (sokolce kupodivu taky) a konverzace se znovu rozběhla v plném proudu. Po chvilce se všichni dohodli, že si sednou ke stolu a zábava se přesunula doprostřed místnosti. Castor vytáhl z jedné tašky santaklausovské čepice, které si všichni (někteří s přinucením) navlékli a dokonce i sokolice dostala droboučkou čepičku.
Náhle se ozvalo zabušení na dveře, které se o půl vteřiny rozrazili a dovnitř vešel kluk v dlouhém bílém kabátě a slunečními brýlemi na obličeji.
"No nazdar," odfrkl si Loki a protočil oči.
Zbytek skupinky byl očividně šokován pohledem na příchozího vlasy. Byly čistě bílé, jenom nad levým okem měl příchozí červený pruh. Orora na něj hleděla zpod zkoseného obočí, Ilja měl co dělat, aby se nerozchechtal, Castorovi spadla pusa někam pod stůl a Thor se tvářil, jako by ho bolely zuby. Rebecca na rozdíl od ostatních pokračovala v normální činnosti (pití skotské) s zamumláním "Viděla jsem horší.".
"Je tady to 'setkání' od ňáký Evangerový a Flamytailový?" zeptal se kluk nedbale a sundal si brýle. Oči měl zlatavě žluté a tvářil se lehce šíleně.
"Jasně, že jo," odpověděla mu Rebecca s pohledem upřeným na skleničku.
"Dík za informaci." Kluk se obrátil ke dveřím. "Lidi, je to tady!"
Do místnosti vstoupila skupinka asi devíti teenagerů, každý s hromadou tašek. Tentokrát spadla pusa všem, dokonce i sokolici. Každý teenager měl jakousi neuvěřitelnou barvu vlasů, nebo očí a oblečení nebylo o nic lepší. Orora se zaměřila na dívku, která nemohla být o moc starší, než ona. Měla tmavě hnědé, skoro až černé krátké vlasy, za kterých jí nad čelem trčel zářivě žlutý pramínek. Krom toho měla jedno oko ledově modré a druhé fialové.
"Prosím, vaše jména," řekla barmanka profesionálně, i když si Bec všimla, že se jí cukají koutky.
"Ryuga Kishatu, Ikaru Mecha, Tenshi Tategami, Nela Grey, Jamie Smith, Natsuki Tsuchi, Reiji Mizuchi a Daniel a Reiki nevím-jak-se-ti-dva-tupci-jmenujou-dál," vysypal jména první kluk, podle Orořina odhadu Ryuga.
"Ryugo, musíš tohle dělat i na Vánoce?" vzdychla nad ním drobná dívka s neuvěřitelně dlouhými zelenými vlasy a ledově modrýma očima. Pak se zaměřila na skupinku. "Ahoj!" pozdravila. "Vy jste asi ostatní pozvaný, že jo? Já jsem Tenshi." Tenshi si přitáhla židli a sedla si rovnou vedle sokolice.
"Nech těch familiárností, vojíne," sjela jí Ikaru, ale pousmála se.
"Ty jsi moje spřízněná duše!" zvolala Rebecca, které alkohol mírně rozvázal jazyk. "Pojď na mou hruď!"
"Becky, nech těch familiárností," sjela jí Orora, napodobujíc Ikaru, a zašklebila se.
"Tak to vypadá, že jsme všichni," řekla barmanka a prohlédla si seznam jmen. "Jenom nám ještě chybí jakási Jay Hawkinsová. Měla prý přijít s vámi," pohlédla na Castora.
Castor si zasmál. "Vždyť tady je," usmál se a ukázal na sokola.
Sokolice se najednou začala zvětšovat, až se z ní nakonec stala asi šestnáctiletá dívka.
"Zdar," zazubila se a nahnula si z lahve piva.
Barmanka k ní hbitě přiskočila a vytrhla jí láhev z ruky. "Ještě ti není osmnáct," řekla s vítězným úsměvem.
Jay jí propálila pohledem a začala si povídat s Nelou a Natsuki.
Jelikož už byli všichni přítomní, oficiálně se začalo s tzv. 'Vánoční Party', jak stálo na pozvánce. Barmanka zapnula rádio s popovými vánočními písněmi (polovina sálu zaúpěla 'Néééé!' a polovina zajásala 'Jóóó!') a po asi půl hodině, kdy už v sobě měla většina alespoň jednu skleničku (Loki využil chaosu, když přišli Nebuláci a rychle vyzunknul Thorovi polovinu láhve vodky), se dokonce začala zpívat karaoke (Natsuki se hned chopila mikrofonu a jako otevření zazpívala 'All I Want For Christmas').
Po dvou hodinách už barmanka přestala rozlišovat dospělý a nezletilý a začala nalévat všem (což mělo za následek to, že se Ryuga zlil jako ještě nikdy v životě a kolem půl dvanáctý už chodil kolem v kiltu a řval "Mám doma ochočenou lochnesku!!!"). Nad stolem panovala všeobecná slavnostní nálada, což mělo za následky i to, že Reb s Lokim zazpívali zamilovaný duet a za souhlasu barmanky uspořádali Ilja s Ororou limbo pomocí starého koštěte. Tenshi vysvětlovala Jay základy roztáčení larcheru, Castor s Ikaru vedli zanícenou debatu o skvělosti filmu Hunger Games a Thor vyprávěl o Avengerech všem, kdo byli ochotní poslouchat, což byli vlastně všichni.
Najednou všem zazvonili zčistajasna mobily s tím, že jim přišla zpráva. Beccy se zadívala na svůj nejnovější iPhone a pak na Thora, kterému z mobilu jako oznamovací tón hrálo 'We Are The Champions' a nadzvedla jedno obočí.
"Co je?" rozhodil rukama Thor, přičemž málem omráčil Reikiho, který seděl vedle něj. Po celé místnosti se dalo najít dost ojedinělých vyzváněcích tónů, ale nejhůř na tom byla asi Orora, které z mobilu řvalo 'What's up, people?' a Ryuga, kterému mobil řval na plné pecky 'Baby' od Justina Biebra. Ten na svůj mobil jen bezmocně zíral, zatímco se Tenshi válela smíchy po podlaze.
"Nemáš si nechávat mobil na stole!" řekla v pauze mezi záchvaty chechtání.
"Parchante," zavrčel Ryuga a vypnul vyzvánění
"Nechte toho a radši se pojďte mrknout, co nám píšou," zklidnil situaci Loki, který měl kvůli porušení zákazu pití ruce přivázané k opěradlu židle. "A vytáhněte mi někdo ten mobil z kapsy!"

Veselé Vánoce všem!
PS: Myslíme, že už je čas na dárky
Brook E. & Roxanne F.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Xanya Xanya | Web | 25. prosince 2013 v 23:33 | Reagovat

OK,nemám ponětí jak jste to dokázaly,ale je to absolutně geniální! Všechy postavy z povídek v jedný hospodě. Ale nejvíc bych chtěla vidět ožralýho Ryugu a ten jeho výraz jak slyšel Baby od toho... Cenzurá. :-D
Rebecca a Loki-hmm,to souhlasí. Ale jak vypil tu vodku... Thor si nějak vyskakuje. XD Asi by mu měl někdo připomenout kde je jeho místo. A Orora s Iljou jsou naprosto epičtí!!
Mě bylo hned jasný,že Jay je sokol. :D A bude chodit s Castorem,jop? :3 Takže vy jste vlastně pozvali všechny a netušili jste jaké to bude mít následky když se setká taková velká skupina radioaktivních existencí... :-D A mě hned přišlo-Rebecca,Ikaru a Tenshi-best friends forever!! :-D Stejnej sarkasmus... A závidím Becce její motorkářskej vzhled. XD
Stejně nejlepší byl Loki a jeho hlášky a příchod Nebuláků. ,,Viděla jsem horší." :-D Mohla jsem u toho umřít smíchy. XDD
Konečně mám lepší představu jak kdo vypadá. Nejvíc mě asi vždycky zajímala Ikaru. Závidím ty oči... :3 A chci Tenshiny vlasy. Z toho popisu mi trochu přijde jako Hatsune Miku.
Škoda,že jste nenapsali i ty dárky. Becca-motorka,Ryuga-dračí čínská maska nového roku,Orora-Lokiho oficiální příručka pro začínající zmetky. :-D
Prostě úžasnej dárek k Vánocům pro všechny. :DD
A jinak k těm narozkám jsem to zapoměla napsat-nemusíš mi dávat nic. Já jsem vám taky ještě nedala tu povídku. :(( Ale je to od tebe strašně milý. :3 Tak jestli se ti bude chtít můžeš mi nakreslit Ikaru nebo Tenshi nebo Dix,to je jedno. A nebo něco napiš,pokud se ti bude chtít. Ale fakt nemusíš mi dávat vůbec nic,stačil mi tenhle výtlem článek. :DD ^^
Jinak další hloupá nesmyslná otázka-kdo je Ikařina máma? To by mě fakt zajmalo. *zvědavý trochu natvrdlý pohled* Já vím,jsem s tím už otravná,ale mě to nedá. ^^
Ještě jednou-úžasná dlouhá jednorázovka,moc se povedla. :33 :DD

2 Lea Lea | 30. prosince 2013 v 17:51 | Reagovat

DOKONALÉ!
ÚŽASNÁ!
OHROMUJÍCÍ!
Jaká "divná" povím vám! Takhle bych to já nikdy nenapsala, ani podobně. :-D
Zasloužíte si obě VEEEELLLKOUUUU POCHVALU :-D. OK, končím už :D.
Opravdu dokonalý, povídám!

3 Roxanne I. Flamytail Roxanne I. Flamytail | 30. prosince 2013 v 19:45 | Reagovat

[1]: Děkujem :D Byla to fakt sranda vymýšlet :D Ano, všechny jsme je narvali do jednoho packu a pak je nenápadně pozorovali jako dva odborní doktoři :-D
LokixBeccy... bojím se, že tam to bude lehce skřípat, páč... jsou úplně stejný :-D
Thor si prostě vyskakuje dokud může a, upřímně, jindy si to vynahradit nemůže... A sourozenci k mu dávají plné požehnání.
Jo, Castůrek a Jay... sice jsem je neplánovala dát dohromady, ale tak nějak mi to do sebe zapadalo :-D
*Beccy, Ikaru, Tenshi se drží za ruce v kolečku a zpívají* Beeeeest frieeeends... FOREVEEEEEER!!! A... ano, Beccy je motorkářka. :-D
Loki by nebyl Loki bez nějaký vtipný hlášky, zvlášť, když se před ním zjeví nějaká 'existence' Ryugovi podobná :-D.
Ohledně Ikaru... já spíš někdy Brook popichuju, že je jako toulavá kočka :D Ano, Tenshi vážně připomíná Hatsune... ze kterýho je anime?
Promiň, to s těma dárkama... ééé... *zuřivě se snaží vymyslet nějakou dobrou výmluvu* Byly jsme moc líný!
Ale vážně děkuju :-D
Hmm... možná bych sem mohla dát Ikaru... popřemýšlím o tom... :-D
S Ikařinou mámou je to kapku složitější... na to by ses musela zeptat Brook... *úžasná vyhýbavá odpověď*
Ještě jednou děkujem :3

[2]: Děkujem :-D Je dobrý vědět, že se někomu naše psaní líbí :-D Díky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama