Tak jo, pokud jste se přihlásily na srázek, domluva se bude konat ve středu 17.12. v 16:00 jako obvykle na Krystiině chatu :D.
Adié, zlatíčka! ^w^

The Sight - Prolog II - Stránka 1-3

13. června 2013 v 18:45 | Brook W.S.F.S. Evangerová |  Překlady - The Sight
Fááájn? Je to docela záhul, ale překládání mě hrozně baví :-). Ale když se tak na sebe podívam... já tu fakt jako debil sedim s knížkou rozevřenou na klíně, v jednom okýnku Google překladač, v druhym blog a ve třetim Seznam překladač!


Bahnité kořeny utvářeli malý vchod. Ve stínech za ním, úponky vytvářeli kolíbku na hladké zemi jeskyně, vyhlazené měsíci větru a vody.
Kocour vystoupal na po strmé cestě ke vchodu, zvedající oči když se přiblížil. Jeho plamenně zbarvená srst zářila ve světle měsíce. Jeho uši zacukali, a ježení jeho srsti dávalo najevo neklid když si sednul v ustí jeskyně a stočil svůj ocas kolem svých pacek. "Poprosil jsi mě, abych přišel."
Ze stínů na něj zamrkali dvě oči - oči modré jako voda odrážející letní oblohu. Šedý kocour, zjizvený z bitev, na něj čekal u vchodu.
"Ohnivý Měsíci." Bojovník popošel kupředu a otřel tvář vůdce Hromového Klanu s jeho bílo flekatým čenichem. "Musím ti poděkovat." Jeho mňoukání bylo chraplavé stářím. "Postavil jsi znovu zapomenutý Klan. Žádná kočka by to neudělala lépe."
"Nemusíš děkovat." Ohnivý měsíc sklonil hlavu. "Udělal jsem jen to, co jsem musel."
Starý bojovník přikývl, mrkajíc zamyšleně. "Myslíš si, že jsi dobrým vůdcem Hromového Klanu?"
Ohnivý měsíc ztuhnul. "Nevím," zamňoukal. "Nebylo to snadné, ale vždycky jsem zkusil udělat to, co bylo nejlepší pro Klan."
"Žádná kočka nemůže zpochybňovat tvoji věrnost," zachraptil starý kocour. "Ale jak dlouho to potrvá?"
Oči Ohnivého měsíce se třpitily nejistotou když hledal slova odpovědi.
"V budoucnu tě čekají těžké věci," pokračoval bojovník předtím než moůhl Ohnivý měsíc odpovědět. "A tvá věrnost bude maximálně testovaná. Někdy osud jedné kočky není osud celého Klanu."
Starý kocour si najednou ztuhle stoupl a zadíval se za Ohnivého měsíce. Vypadalo to, že už vůdce Hromového Klanu neviděl, ale díval se daleko, na něco co Ohnivý měsíc nemohl vidět.
Když znovu promluvil, starodávný chrapot v jeho hlase byl uhlazený, jako by jiná kočka používala jeho jazyk.
"Budou tam tři, příbuzní tvého příbuzného, kteří drží moc hvězd v jejich tlapkách."
"Nerozumím tomu," zamňoukal Ohnivý. "Příbuzní mého příbuzného? Proč mi to říkáš?"
Starý bojovník zamrkal, jeho pohled zafixovaný znovu na Ohnivého.
"Musíš mi říct víc!" dožadoval se Ohnivý měsíc. "Jakse mám rozhodnout, co bych měl udělat když mi to nevysvětlíš?"
Starý kocour se zhluboka nadechl, ale když promluvil, řekl jen, "Loučím se, Ohnivý měsíci. Pamatuj na mě v nadcházejících obdobích."

***

Ohnivý měsíc se prudce probudil, útroby stažené strachem. S úlevou zamrkal když spatřil známé kamené stěny svého doupěte v rokli u jezera. Mezerou v kamenech dovnitř svítilo raní slunce.
Vyzdvihl se na packy a zavrtěl hlavou, snažící se vypudit z hlavy ten sen. Ale nebyl to normální sen, pamatoval si jak byl v té jeskyni, jako by to bylo před úplňkem než jako před mnoha, mnoha obdobími, kde před tím žil. Když mu starý bojovník řekl tuhle podivnou věštbu, dcery Ohnivého měsíce se ještě nenarodily a čtyři Klany ještě žili v lese. Věštba ho pronásledovala na Velké Cestě přes hory a usadila se s ním u jezera; a každý úplněk, se vzpomínka na ní vrátila. Dokonce ani Písečná bouře, která spala vedle něho, nevěděla nic o slovech které mu prastarý kocour řekl.
Podíval se ze svého doupěte na probouzející se tábor pod sebou. Jeho zástupce, Ostružinový dráp, se protahoval uprostřed tábora, protahoval si silná ramena když škrábal po trávě. Veverčí letka popošla ke svému druhovi a přivítala ho předením.
Modlím se, abych se pletl, pomyslel si Ohnivý. Tížilo ho srdce; bál se, že se věštba brzy naplní.
Tři přišli...

JÓÓÓÓ!!!! Já to dala! Jupííííí!!! První kapča bude asi na části, mrk mrk.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lea Lea | 15. června 2013 v 19:43 | Reagovat

Moc hezké! A kdo je Písečná bouře? To byla Světluška nebo kdo..? :D Jinak palec nahoru..!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama