Tak jo, pokud jste se přihlásily na srázek, domluva se bude konat ve středu 17.12. v 16:00 jako obvykle na Krystiině chatu :D.
Adié, zlatíčka! ^w^

The Sight - Kapitola 1, část 1 - Stránka 4-5

16. června 2013 v 19:27 | Brook |  Překlady - The Sight
Tak fajn, Vendelíni! Jsem tu s dalším překladem. Vypadá to, že to nikdo kromě Lei nečte (díky, Leu) ale stejně mě to furt baví. No nic, překladu zdar!


Na kožich Sojčího kotěte dopadli listy jako padající sníh. Pod tlapkami mu jich zapraskalo víc. Byli ztuhlé mrazem a bylo jich tak moc, že musel bojovat o každý krok. Ledový vítr se zabodl do jeho stále jemného kožíšku a přinutil ho se zatřást.
"Počkej na mě!" vykvíkl. Slyšel hlas jeho matky před sebou, jejíž teplé tělo bylo vždy pár kroků z dosahu.
"Nikdy to nechytíš!"
Do jeho snu se zabodlo pronikavé mňouknutí a Sojčí kotě se probudil. Našpicoval uši a poslouchal známé zvuky ostružinové školky. Jeho sestra a bratr hrající si venku. Kapradinový mráček uklidňující svá koťata. Nebyl tam žádný sníh; byl v táboře, v bezpečí a teple. Cítil pelíšek jeho matky, prázdný ale její pach byl pořád čerstvý.
"Uuf!" Vydechl překvapením když na něm těžce přistála jeho sestra, Cesmínové kotě. "Dávej pozor!"
"Konečně jsi vzhůru!" Skulila se z něj a šťouchla ho svýma zadníma nohama do boku. Se skokem se otočila a popadla něco co bylo těsně z jeho dosahu.
Myš! Sojčí kotě ji mohl cítit. Jeho bratr a sestra si museli hrát s kořistí, kterou někdo nedávno přinesl. Vyskočil na packy a rychle se protáhl.
"Chytni tohle, Sojčí kotě!" zamňoukala Cesmínové kotě. Myš mu proletěla kolem ucha.
"Slimáku pomalá!" poškádlila ho, když se otočil aby myš zvedl.
"Mám to!" zavolal Lví kotě. Vrhl se na kořist a jeho packy zabušili na udusané zemi.
Sojčí kotě nenechal svého bratra jen tak ukrást jeho cenu. Mohl být nejmenší ze sourozenců, ale byl rychlý. Skočil směrem ke Lvímu kotěti, vykopl ho z jeho dráhy a natáhl packu ke kořisti.
Dopadl se smykem a točil se dál. Otřásl se, když si uvědomil, že pod ním už není mech ale svíjející se tělíčka dvou koťat Kapradinového mráčku. Kapradinová do něj strčila jejíma zadníma packama.
Sojčí kotě vydechl. "Neublížil jsem jim?"
"Samozřejmě že ne," vyštěkla Kapradinový mráček. "Jsi tak malý, že bys nerozmáčkl ani blechu!" Liščí a Ledové kotě zamňoukali, když si je přitiskla blíž k tělu. "Ale vy tři už jste na školku moc divocí!"
"Promiň, Kapradinový mráčku," mňoukla Cesmínová.
"Promiň," zopakoval Sojčí kotě, kajícný i když ho poznámka o jeho velikosti ranila. Naštěstí královnin hněv neměl dlouhé trvání.

Vážně, tohle jsou opravdu dvě stránky! Vlastně jedna a půl, na té první byl asi do čtvrtiny obrázek a nápis velký jak něco: CHAPTER 1. Příště to bude celá dvojstránka, tak to bude delší :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natalia. Natalia. | Web | 16. června 2013 v 19:35 | Reagovat

Skvělé kapitola. :)

2 Brook Brook | 16. června 2013 v 19:42 | Reagovat

[1]: To není ode mě :-D  To je jenom překlad z angličtiny, mám to tady rozevřený na klíně. Ale pokud máš na mysli mou znalost ájiny, díky :-)

3 Lea Lea | 21. června 2013 v 11:59 | Reagovat

Wow O_O moc se mi to líbí :-)

4 Lea Lea | 23. června 2013 v 10:37 | Reagovat

Ehm, vyštěkla Kapradinový mráček? :oooo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama