Tak jo, pokud jste se přihlásily na srázek, domluva se bude konat ve středu 17.12. v 16:00 jako obvykle na Krystiině chatu :D.
Adié, zlatíčka! ^w^

So, guys... jde se překládat!

12. června 2013 v 19:50 | Brook |  Překlady - The Sight
Ave. Jak je lidi? Mě je docela fajn, nikdo mě neotravuje (kromě Rox, která za mnou žere jogurt a strašně při tom mlaská, aby mě vyhodila z počítače)

Jak už napovídá název, chtěla bych překládat. A ne nějakou ledajakou knížku! Budu překládat Zrak! Je to ta první Warriors, kterou jsem kdy v životě četla. Je to třetí série Warriors a jelikož v češtině přeložili jenom dvě první z první série... chtěla bych se s vámi o to podělit, protože tohle je podle mě jedna z nejlepších fantasy na světě.
Teď vám jen vysvětlím, jak to vlastně ve Warriors chodí (Lea to nepotřebuje, ale když to čtete bez vysvětlení, je to dost confusing :) )
U jezera (jak se tam dostali, to je v druhé sérii, kterou ještě nemám přečtenou) žijí čtyři kočičí klany, Hromový Klan, Stínový Klan, Větrný Klan a Říční Klan. Plus Hvězdný Klan, což jsou dobré zesnulé kočky. (O zlých zesnulých kočkách se s váma teď bavit nebudu, je to děsně komplikovaný a chci, aby jste měli překvapení :D)
V každém klanu je okolo dvaceti koček. Jeden vůdce, jeden zástupce, jeden léčitel a zbytek jsou bojovníci, královny a starší.
A teď jména.
Anglicky: Když se narodí kotě, je u jména vždycky přípona -kit. Ale bacha, to nejsou normální jména! Je to po všem, co najdete v lese: od bobule po mouchu. Ale řekněme, že naše kočka se jmenuje Flame-.
Když se narodí, jmenuje se Flamekit. Po šesti měsících strávených ve školce s matkou se stane učedníkem (vůdce vždy uspořádá ceremoniál a vybere jí mentora). V tu chvíly se jí změní jméno: už to není Flamekit, ale Flamepaw (takže v klanu najdete třeba Jaypaw, Lionpaw, Hollypaw, Cinderpaw...). Po několika měsících tréninku se kočka zhodnotí, zda-li je už může být bojovníkem. Pokud ano, je udělaná bojovníkem, a druhé jméno se jí znovu změní. Řekněme, že naše Flamepaw dřela jako mezek a teď je neskonale hrdá na své nové jméno Flamespirit. Druhé jméno může být zase všechno, co můžete najít, takže je to třeba Rose-thorn, Black-claw... atd. Ale pokud je naše Flamespirit tak dobrá, že to vytáhla na zástupce, tak už jen čeká, až jejího vůdce někdo zabije. Tak, chcípnul, pomstili jsme ho a co teď? Teď nastane Flamespiritina velká šance: Bude vůdce! Její druhé jméno se znovu vymaže a dostane nové, který má každý leader stejné: -star. Naše Flamestar se tedy stala vůdcem a může mluvit na shromáždění, organizovat bitvy, rozhodovat se za klan atd. Konec!

Česky: Teď je to skoro stejné. Narodí se kotě, vybere se mu jméno a má příponu kotě. Budu používat stejný příklad, a z Flamestar je opět Plamenné kotě. Stane se učedníkem, ale pozor! Tentokrát nedostane příponu packa, ale prostě se to vynechá a z Plamenného kotěte máme Plamínku. Zase dřela jako mezek a je z ní bojovnice - Plamenná duše! Zase je zástupcem, ten leknul a je z ní Plamenná hvězda. Na tyhle vůdce bacha, když jsou to kluci, zase se to mění, na měsíc (tj. Křivý Měsíc, Tygří Měsíc atd. Holky jsou např. Křivá Hvězda nebo Tygří Hvězda)

To je asi vše... díky za pozornost! Postavy se tu objeví za chvilku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marillë Marillë | 13. června 2013 v 9:38 | Reagovat

Tak to je hooooodně složitý :D Ale nejspíš jsem to pochopila  :D Přeju, aby se ti to povedlo dopřekládat! Jestli to fakt zvládneš, seš pro mně borec, bůh, no prostě někdo naprosto úžasnej! Já bych to teda nedala, ani kdybych se rozkrájela :D

2 Brookie Brookie | 13. června 2013 v 17:53 | Reagovat

[1]: Díky :D Zatím bohužel bůh nejsem... Ale děsně mě baví překládat, takže to asi dotáhnu minimálně do konce první knížky.. :-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama